Do pobrania

Poniżej zostały zebrane gotowe do pobrania  pliki związane z systemem RPG "Opowieści Niedkończone". Proszę pamiętać o zachowaniu licencji i uznaniu autorstwa.

Poza zasadami dla gracza i mistrza gry oraz ogólną kartą postaci, dostępna jest również talia 52(+2) kart, umożliwiających zarówno losowanie liczb to testów, w Opowieściach Niedokończonych oraz innych systemach RPG opartych na kościach FUDGE, jak i generowanie podziemi i dynamicznych spotkań.

Zasady
Wersja Opis
Opowieści Niedokończone - zasady dla Gracza 2.8 Beta

Zasady dla gracza, do gry fabularnej (Role Playing Game) "Opowieści Niedokończone". Zawierają informacje o tym jak grać, w jaki sposób stworzyć postać i ją rozwijać.

Opowieści Niedokończone - zasady dla Mistrza Gry 2.8 Beta

Zasady dla gracza, do gry fabularnej (Role Playing Game) "Opowieści Niedokończone". Zawierają informacje o tym jak rozstrzygać bardziej złożone sytuacje w grze, w jaki sposó tworzyć scenariusze, kampanie i bohaterów niezależnych oraz garść porad dotyczących tworzenia własnych światów i settingów.

Skrót zasad dla Gracza 1.0

Pomocnik gracza - jedna, dwustronna kartka A4. Na pierwszej stronie umieszczone są informacje dotyczące tworzenia postaci. Druga strona zawiera zasady rozstrzygania akcji oraz walki.

Karty postaci
Wersja Opis
Karta Postaci dla Gracza do Opowieści Niedokończonych 2.5 Beta

Podstawowa karta postaci dla Gracza, do systemu RPG "Opowieści Niedokończone". Plik pdf, formatu A4 - jednostronny.

Karta postaci dla Gracza - na osobnych kartach 1.2

Karta postaci do Opowieści Niedokończonych dla Gracza, przygotowana jako karty do gry. Rozmiar kart: 63 x 89 mm. Osobne karty ekwipunku, charakterystyk (w tym portretowa), umiejętności i akcji specjalnych.

Karty postaci dla Mistrza Gry 1.2

Karty postaci do Opowieści Niedokończonych dla Mistrza Gry, przygotowana jako karty do gry - osobna dla każdego gracza. Rozmiar kart: 63 x 89 mm.

Księga Zaklęć 0.3 Beta

Księga Zaklęć do Świata Czarodziejów - dodatek do karty postaci, zawierający listę zaklęć ze Świata Czarodziejów oraz miejsce na dodatkowe (wlasne) zaklęcia.

Karty
Wersja Opis
Karty przygód - awers 1.2

Karty przygód, to talia 52+2 kart o wielkości 63 x 89 mm. Poza oznaczeniami umożliwiającymi użytkowanie jako w tradycyjne gry karciane, karty posiadają wartości symulujące z dobrą dokładnością rozkład rzutów 4dF (do systemów opartych na mechanice FATE / FUDGE - w tym również dla Opowieści Niedokończonych) oraz symbole do generowania dynamicznych podziemi i ikonografiki do tworzenia zdarzeń losowych podczas sesji RPG. 300dpi. Więcej informacji o talii znajduje się w osobnym artykule.

Rewers do kart - zielone pasy 1.3

Plik z rewersem do kart o wielkości 63 x 89 mm. Układ pionowy 3x3 karty. Wzór: skośne, zielone pasy. 300dpi.

Rewers do kart - niebieskie diamenty 1.2

Plik z rewersem do kart o wielkości 63 x 89 mm. Układ pionowy 3x3 karty. Wzór: niebieskie diamenty. 300dpi.

Pudełka
Wersja Opis
Pudełko na karty - zielone pasy 1.2

Szablon pudełka na karty o rozmiarach 63 x 89 mm - możliwość złożenia bez użycia kleju. Dwustronne otwarcie. Wzornik: Zielone pasy.

Pudełko na karty - niebieskie diamenty 1.2

Szablon pudełka na karty o rozmiarach 63 x 89 mm - możliwość złożenia bez użycia kleju. Dwustronne otwarcie. Wzornik: Niebieskie diamenty. 300dpi.

Pudełko dwuczęściowe - zielone pasy 1.2

Szablon pudełka dwuczęściowego na karty o rozmiarach 63 x 89 mm - możliwość złożenia bez użycia kleju, aczkolwiek po sklejeniu jest trwalsze. Na szablonie jest również pasek umożliwiający łatwe wyjmowanie kart po wklejeniu go do środka. Wzornik: Zielone pasy. 300dpi.

Pudełko dwuczęściowe - niebieskie diamenty 1.2

Szablon pudełka dwuczęściowego na karty o rozmiarach 63 x 89 mm - możliwość złożenia bez użycia kleju, aczkolwiek po sklejeniu jest trwalsze. Na szablonie jest również pasek umożliwiający łatwe wyjmowanie kart po wklejeniu go do środka. Wzornik: Błękitne diamenty. 300dpi.

Światy
Wersja Opis
Świat Czarodziejów 0.3 Beta

Świat czarodziejów jest mocno inspirowany uniwersum stworzonym przez J.K.Rowling i zaprezentowanym w cyklu książek o Harrym Potterze. Został opracowany jako hobbystyczna implementacja do zasad Opowieści Niedokończonych. W chwili obecnej zawiera:

  • główne elementy związane z modyfikacją tworzenia postaci (wpływ pochodzenia na znajomość magii i świata mugoli, przykładowe archetypy)
  • relatywnie obszerną księgę czarów
  • zasady tworzenia eliksirów alchemicznych
  • zasady tworzenia magicznych przedmiotów
  • informacje dotyczące chowańców i zwierząt towarzyszących czarodziejom.
Pozostałe
Wersja Opis
Siatka hexagonalna 2.0

Siatka hexagonalna nienumerowana mała. Przeznaczona do kreślenia map podczas sesji. Wielkość obszaru: A4 z marginesami.