Federacje wysp

Wyspy Winhersted rozrzucone są w sposób nieregularny, część z nich jednak utworzyła archipelagi, które dały początek trzem federacjom.

Princester

Archipelag pagórkowatych, porośniętych trawą wysp, których ludność w większości zajmuje się hodowlą koni należy do federacji Princester. Władzę nad nią sprawuje książę zasiadający w "Mieście Pokoju" - Prinesder. Ten przydomek dla stolicy Princester, wziął się z faktu podpisania w niej traktatu o nieagresji między wszystkimi trzema federacjami. Wszelkie rokowania pokojowe, między zwaśnionymi państwami - miastami również są zazwyczaj prowadzone w Prinesder, które oferuje posłom bezpieczeństwo i neutralność a w razie potrzeby sąd rozjemczy. Obywatele tej federacji są dumni i niezależni. Konie dostarczają im mięsa, skór i kości a klacze - mleka, z którego wyrabiają lekko alkoholowy, musujący napój - kumys. Princester jest jednym z największych eksporterów wyrobów pochodzenia zwierzęcego a zarazem jednym z największych importerów żelaza i innych metali.

Kalenster

Żyzne, wilgotne wyspy należące do federacji Kalensteru są spichlerzem Winhersted. Pola bambusowe, uprawy bawełny i konopii, tarasy pól ryżowych oraz sady owocowe, czynią ją niemal krainą mlekiem i miodem płynącą. Nie ma jednak róży bez kolców. Woda przesączająca się przez porowate skały, sprzyja rozwojowi mchów i porostów, które systematycznie niszczą podstawy lewitujących wysp. Ich pobrzeża obfitują również w drapieżne polipy i głowonogi. Obfitość jedzenia umożliwia Kalensterowi posiadanie niezwykle licznej armii. Panują w nim oligarchowie - decyzje wydaje rada, złożona z przedstawiciela armii i kupców poszczególnych cechów. Dostępność lekkiego drewna oraz materiału i papieru, powoduje również, że federacja ta przoduje w produkcji lekkich i szybkich statków powietrznych. W tym zakresie, jego rzemieślnicy nie mają sobie równych. Jej stolicą jest Kalender - miasto rzemieślników i wynalazców.

Prawenster

Najbardziej górzystą federacją jest Prawenster. Znana z dzielnych i bitnych ludzi, hodowli kóz i... swoich kopalni. To ona jest główną skarbnicą metali - w tym żelaza i miedzi. Jej stolicą jest Prawender - miasto słynne ze swych kuźni, wyrobów metalowych i serów... w tym również dojrzewających w głębokich szybach kopalni. Ponoć niektóre ich gatunki mają nawet własne życie wewnętrzne. Prawensterscy górale są szorstcy w obejściu z obcymi ale jeśli ktoś zdobędzie ich przyjaźń, może liczyć na niezwykle wiernych sojuszników.

Typy settingu: 
Piraci
Steampunk
Setting: 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To tylko zabezpieczenie chroniące stronę przed botami.
4 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.