Jaskinie Nathuz

Położone na wschodzie jaskinie Nathuz, są siedzibą tajemniczego władcy golemów powołującego do życia swoje mroczne sługi. Ciągnące się niezbadanym labiryntem mroczne jaskinie kryją wiele tajemnic i skarbów strzeżonych przez potwory.  Ponoć w jego władaniu jest tajemnicza buława życia, z któej pomocą można ożywić zarówno kamień jak i umarłych. Jakinie roją się od golemów, gigantycznych nietoperzy, zombie i szkieletów ale ponoć ich niezmierzone bogactwa są warte ryzyka.

Zamieszczona mapa, przedstawia pierwszy poziom jaskiń Nathuz. Poniżej potencjalne spotkania.

Ściany jaskiń są w większości ukształtowane naturalnie, ale w niektórych miejscach widać ślady obróbki - poszerzania, wygładzania a nawet przebijania nowych przejść.

Mapa podziemi i wydarzenia opracowane dzięki serwisowi Donjon, na licencji Open Gaming Licence

Wydarzenia losowe (los FUDGE):

 • +2: Zombie wracający na swoje leże z łupem
 • +1: Oddział szkieletów patrolujących korytarz
 • 0: Zombie z dziwnym przedmiotem
 • -1: Ghoul szukający jedzenia
 • -2: Golem wędrujący z misją
 • -3: Duża grupa szkieletów
 • -4: Pułapka

Poszczególne sale jaskini:

 1. Pusta
 2. Ktoś na południowej ścianie napisał węglem "Ostatnia pochodnia", pozostałe ściany pokryte są bochomazami goblinów. Możliwe spotkanie z zombie (bez skarbów)
 3. Pusta
 4. Grupa Zombie - skarb około 30 sztuk złota
 5. Kilka ludzkich czaszek i kości wala się po całej komorze. Ktoś wyskrobał na jednej ze ścian "zjedli Andraga"
 6. Nieczytelny napis na południowej ścianie. Pod nią masa martwych robaków
 7. Pusta
 8. Pusta
 9. Kilkanaście płytkich, protokątnych wnęk jest wyrżniętych we wschodniej ścianie. W południowo-wschodnim rogu leży zwęglona pałka. Możliwość spotkania Zombie - skarb około 10 sztuk złota
 10. Na północnej ścianie jest wymalowany obraz przedstawiający ghule zjadające ludzi z wioski. W południowej części jakini unosi się straszny odór - siarkowodór przedostaje się przez szczeliny skalne. Możliwość spotkania grupy Zombie - skarb do 10 sztuk złota / zombie
 11. Magiczny basen w północno-zachodnim krańcu jaskini jednorazowo odmładza i odświerza każdego, kto spróbuje z niego wody. Północna i zachodnia ściana jest wyłożona wypalanymi, glinianymi płytkami.
 12. Przy wschodniej ścianie stoi kamienna statua. Pod wschodnią ścianą leży sterta gnijącego drewna
 13. Magiczna statua w południowo-zachodnim krańcu odpowiada na pytania obelgami. Podłoga usiana jest szczątkami broni. Możliwość spotkania grupy ghuli - po około 10 sztuk złota / ghula
 14. Pusta
 15. Pod północną ścianą wznosi się kamienne podium. Nad nim widać demonicznie uśmiechnięte wojenne maski.
 16. Kilka sporych wnęk jest wykutych we wschodniej i zachodniej ścianie. Podłoga jest wyłożona sześciokątną terakotą
 17. Pod północną ścianą jest prymitywna wędzarnia i pojemnik z resztkami drewna. Możliwość spotkania wilczego zombie.
 18. W południowej i zachodniej ścianie są wycięte spore wnęki. W północno-wschodnim rogu stoi kamienny tron. Na nim siedzi posąg (ew. zamiast statuły mozliwość spotkania władcy golemów) W wypadku walki - z odpowiednią obstawą (szkielety i golemy)
 19. Podłoga wyłożona jest różnymi płytkami, tworzącymi niski labirynt (tak do kolan). Kilka pochodni jest zatkniętych na ścianach (nie palą się)
 20. Sala z odpadkami, trafiającymi do magicznej przestrzeni pod spodem (dziura na środku sali). W północno-wschodnim rogu leżą połamane drzwi. Możliwość spotkania szkieletu wilka. W jaskini znajduje się również niewidzialna skrzynia ze skarbem (4dF x 100 sztuk złota - każdy + i - liczony jako +1). Skrzynia ma zamek, chroniony przez magiczną pułapkę (adekwatne do czaru typu "płonące dłonie").
 21. W południowej ścianie jest mały wodospad z jeziorkiem. Na ścianie nad nim wiszą maski wojenne
 22. Przy zachodniej ścianie widać kilka okrągłych otworów. Pod wschodnią ścianą leży kilka szkieletów, przebitych włóczniami. Możliwość znalezienia 4dF x 10 sztuk złota
 23. Na środku sali znajduje się kamienny sarkofag. W południowej i zachodniej ścianie wykute są wnęki. Grupa szkieletów atakuje wędrowców. Około 10 sztuk złota / szkielet
 24. Pusta
 25. Pusta
Mapa: 
Jaskinie Nathuz - generator donjon
Inspiracje przygód: 

Ileż dobrego można zrobić, posiadając buławę życia... niejeden wielmoża chciałby dysponować armią nieumarłych żołnierzy.

Setting: 

Dodaj komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To tylko zabezpieczenie chroniące stronę przed botami.
8 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.