Puszcza Waldurk

Ponura puszcza Waldurk, jest siedzibą złego druida. Używając mrocznych aspektów magii natury, druid ten rośnie w siłę. Pogłoski mówią, że odnalazł również kielich życia, artefakt który pozwala na szybką regenerację ran. Najstarsze drzewa w Waldurk mają ponad 1000 lat. Niektórzy powiadają, że swoimi szczytami sięgają nieba a u podstawy są tak grube, że gdyby wyciąć środek, możnaby w nich mieszkać jak w domach. Wiele lat temu zamieszkiwali go druidzi, wykorzystujący znajdujący się w środku kamienny krąg - miejsce starsze niż oni sami, o któego pochodzeniu już nikt nie pamięta. Otoczeni tajemnicą, przekazywali swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie jedynie w formie ustnej. Niestety jednego z nich opętała rządza mocy. Wszyscy druidzi, którzy byli wtedy w puszczy ponoć zginęli ale niektórzy mówią, że zostali przemienieni podczas straszliwego rytuału w wilkołaki, do dziś broniące zresztą swego władcy. Na szczeście mała grupa druidów była wtedy poza granicami Waldurk. Ci przetrwali i tradycja nadal jest żywa, a jednak nadal tęsknią do utraconej dziedziny.

Poza wilkołakami, puszcza jest zamieszkana również przez inne potwory - monstrualne pająki, węże i tajemnicze ruchome drzewa... choć co do nich nie można mieć pewności czy służą mrocznemu druidowi.

Inspiracje przygód: 

Kielich życia jest wysoce pożądanym artefaktem. Co zrozumiałe, pragną go odzyskać zarówno prawowici właściciele - druidzi, jak i król. Jest jeszcze ktoś, kto również ostrzy sobie na niego zęby, ale jak dotąd kryje się w cieniu.

Setting: 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To tylko zabezpieczenie chroniące stronę przed botami.
10 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.