Zajazd pod Dębowym Liściem

Początkowo mieściła się tu jedynie królewska stajnia, w której kurierzy mogli zmienić konia, ale z czasem pojawiła się karczma, pełniąca również rolę faktorii handlowej a tuż obok niej wyrosło małe osiedle. Można tu przyzwoicie zjeść, wypić i odświeżyć się po podróży a także kupić nieco towarów i wyrobów rękodzielniczych, po znacznie korzystniejszych cenach niż na Wondolockim targowisku. Właścicielem zajazdu i nieformalnym przywódcą lokalnej społeczności jest Jan Świnka, przezwany tak od sposobu, w jaki się śmieje, przypominającego chrząkanie świni.

Właścicielem zajazdu i nieformalnym przywódcą lokalnej społeczności jest Jan Świnka, przezwany tak od sposobu, w jaki się śmieje, przypominającego chrząkanie świni.

Na terenie zajazdu przebywają (okresowo) kupcy, chłopi, grupy najemników i wędrowców oraz wolnych ludzi. Wszyscy oni wkraczając na teren zajazdu w sposób nieformalny zgadzają się na "zawieszenie broni", nawet jeśli spotkają grupę konkurencyjną, z którą mają "na pieńku".

Ludzie handlujący na terenach przyległych do zajazdu traktują Jana, jako sędziego w sporach handlowych.

Na terenie zajazdu obowiązuje niepisana umowa o "zawieszeniu broni i swobodnym handlu" - wyjątkiem są osoby ścigane listami gończymi i uznane za oszustów handlowych.

Ustrój polityczny: 
Występujące klasy społeczne: 
Typy settingu: 
Fantasy
Dark Fantasy
Heroic Fantasy

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To tylko zabezpieczenie chroniące stronę przed botami.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.