Heroica

Heroica to świat stworzony w 2011 roku przez firmę LEGO, na potrzeby serii bardzo udanych gier planszowych w skali mikro, z gatunku fantasy. Dynamiczne plansze, składające się z "komnat" łączonych "korytarzami", wspaniale wpisywały się w niepowtarzalność gry. Niestety seria została zamknięta i obecnie jest jedynie wspomnieniem ale nawet jeśli mamy ją potraktować w charakterze "Opowieści przy kominku", to stanowi moim zdaniem wspaniałą bazę jako świat wstępny do gier RPG.

Mapa świata, oraz częściowo źródła opisów lokacji pochodzą ze strony http://lego.wikia.com/wiki/Heroica

Opis Świata

Heroica jest typowym światem fantasy - można w nim znaleźć druidów, magów, orków, wojowników i złodziei. Pełen niezbadanych miejsc stanowi niemal niekończące się miejsce przygód. Znana mapa świata pokazuje jedynie jego mały fragment położony pomiędzy dwoma łańcuchami gór ograniczającymi go od północnego wschodu i północnego zachodu a zatoką oceanu potworów wrzynającą się głęboko w ląd od południa. Dwa główne porty - Draida i Drandora, są głównymi miejscami pozwalającymi na komunikację z resztą świata. Miejscem skupiającym zaś wszelkich awanturników i poszukiwaczy przygód, jest mała mieścina - Seldaan. Przeprawa przez góry zachodnie jest strzeżona przez wojska wierne królowi Ennonu. Po drugiej jego stronie znajduje się niebezpieczna puszcza Ilrion.

Ennon

Niegdyś szczęśliwe i potężne królestwo, obecnie poddane ciężkiej próbie. Być może uśpione bogactwem obywateli zignorowało oznaki budzącego się zła. Być może ufne w potęgę wojsk władcy po prostu go nie doceniło - dziś jest echem dawnej świetności a jego władca głowi się nad sposobami zażegnania zła. Wierne mu oddziały osiadły wraz z nim na przesmyku, w warowni Elsruck. Jej okolice są obecnie stale patrolowane przez specjalne oddziały zwiadowców - ludzi doskonale znających sztukę przetrwania w trudnym terenie.

 

LEGO®is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site.

Mapa: 
Heroica - Świat stworzony przez LEGO
Postacie fabularne: 
Typy settingu: 
Fantasy
Heroic Fantasy
Setting: 

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.