Postacie

Brązowowłosy, młody człowiek. Nosi praktyczne ubranie myśliwskie.
Nosi się z wyszukaną elegancją. Surdut, kamizelka i złoty zegarek to nieodłączne elementy jego stroju, podobnie jak czarna laseczka z kryształową główką.
Szalony wynalazca, alchemik i transmutator. Swoje eksperymenty prowadzi w laboratorium stworzonym w małym forcie na kupionej przez siebie wyspie Gath. Skąd miał pieniądze? - Tego nikt nie wie. Niektórzy plotkują, że pożyczył od Lakaty, inni że otrzymał jako sponsoring badań od Błękitnej Pszczoły. Ubrany elegancko, choć niedbale. Mocno owłosiony. Czasami wyrywają mu się niekontrolowane warknięcia, zwłaszcza gdy się zdenerwuje.
Były wojskowy, co widać po oszczędnych, precyzyjnych ruchach i eleganckim prostym ubraniu. Nosi się w szaro-niebieskich barwach. Biała koszula, ciemnoszara kamizelka oraz zegarek na łańcuszku - pamiątka od towarzyszy broni to elementy szczególne ubioru.
Elegancka tajemnicza dama, nosząca się w kolorach ciemnej zieleni, twarz ma zazwyczaj zasłoniętą ciemną woalką. Nieodłączny, czarny wachlarz zdobiony motywami splątanych węży dodaje jej uroku.
Ta dystyngowana, elegancko ubrana dama nie rozstaje się z dość ciężką walizką, zaopatrzoną w małe kółka. Na rondzie jej  płaskiego kapelusza, przytrzymywanego woalką, zaczepione są duże gogle, z dodatkowymi, ciemnymi szkłami.
Wysoki, przystojny mężczyzna z równo przyciętą brodą. Nosi kapelusz z szerokim rondem i skórzany, impregnowany płaszcz. W wolnych chwilach ćmi sobie małą fajkę z ciemnego drewna. Przez pierś biegnie mu bandolet z mnóstwem sakiewek różnych rozmiarów.
Ogólne: Sãrína to 16-sto latka, ucząca się magii na uniwersytecie Wondolockim. Jest niezwykle utalentowaną mieszanką Elfa leśnego i podwodnej istoty. Wygląd: Ma lśniące rude włosy z pasemkiem turkusu, fioletowe oczy i na jej nieszczęście łuski na szyi i łydce. Ma zgrabną sylwetkę. Jest bardzo sprawna ruchowo. Najczęściej nosi skórzane buty i krótką, skórzaną sukienkę z szerokim pasem. Gdy przeprowadziła się do Wonolotu, zaczęła nosić czarny kaptur by uniknąć zbędnych komentarzy dotyczących nietypowego wyglądu. Historia: Sãrína została porucona przez rodziców. Znalazł ją pewien mag, który niechętnie ją wychował. Gdy tylko nadarzyła się okazja zapisał ją do Wondolodzkiego Uniwersytetu Magii, pozbywając się podrzutka.  
Czarne włosy broda średnia brązowe ubranie.
Ugmar, jest bogiem lodu i lodowych mórz z dalekiej północy. Na jego ołtarzach - formowanych ręcznie lub magicznie w kształcie prostopadłościanów z lodu (względnie, mocno ubitego śniegu), składane są najrózniejsze ofiary - począwszy od łupów z wypraw morskich a skończywszy na jadalnych częściach upolowanych zwierząt. Jeśli Bóg nie zabiera ofiary w ciągu doby (nie znika ona z ołtarza), przechodzi na własność darczyńcy. Kapłani Ugmara łączą się czasem w grupy - tworząc drużyny kupieckie bądź rozbójnicze, rzadziej mysliwskie.  Kult Ugmara nie buduje stałych świątyń, co jest symbolem zmienności zarówno nastrojów tego Boga jak i łatwości z jaką lód zmienia się w wodę i odwrotnie.  

Pages