Heroica

Wilk szary

Wilki szare (Canis Lupus) to duże, drapieżne zwierzęta. Łączą się w stada. Watahy mogą liczyć nawet 20 sztuk. Zazwyczaj polują na zwierzęta kopytne. Niezmiernie rzadko atakują człowieka, o ile nie są sprowokowane lub bardzo głodne.

Niekiedy, w dalekich ostępach można spotkać szczególnie duże wilki - samotniki. Zazwyczaj wygonione ze stada, mogą być niebezpieczne i agresywne.

Złodzieje miejscy

Działają samotnie i w grupach. Tworzą gangi, które kontrolują małe obszary miasta. Oficjalnie nie tworzą większej organizacji, nieoficjalnie krążą pogłoski o królach złodziei.

Eryk - złodziej miejski

Stara się nie wyrózniać z tłumu. Jego ubranie przypomina typowo mieszczańskie odzienie, aczkolwiek pełne jest schowków i ukrytych kieszeni.

Bandyta / Łotr

Rozbójnik polujący na drogach na łatwe łupy od podróżnych i okolicznych chłopów. "Pieniądze albo życie, czy co tam masz", to jego dewiza. Rozbójnicy często łączą się w bandy - jeśli szlak jest uczęszczany to nawet spore i terroryzują najbliższą okolicę. Grupa 5-10 zbójców potrafi dopiec niejednej wiosce.

Łowca / Myśliwy

Człowiek lasu, przystosowany do życia w trudnym terenie. Żyje zazwyczaj z tego co upoluje lub znajdzie. Praktyczne, lekkie ubranie i prosta broń myśliwska to większość jego majątku. Zazwyczaj jest sam, czasami jednak łowcy łączą się w grupy od dwóch do pięciu osób.

Chłop

Typowy chłop w zgrzebnym przyodziewku, występuje "masowo" w każdej wiosce. Zazwyczaj gdzieś nieopodal będzie też jego żona / kobieta i stadko dzieci.

Stary Mateusz

Wiekowy dość karczmarz o słusznej tuszy. Nieco powolny ale nie dający sobie w kaszę dmuchać.

Strażnik miejski

Zazwyczaj chodzą w grupach pod dwóch - trzech strażników. Czasami, przy "stanie wyjątkowym" w mieście, straże są podwajane. Mała liczebność grupy, nie powinna powodować lekceważenia. Strażnicy mają zawsze jakieś sposoby na wezwanie pomocy - zazwyczaj są to "świstawki" / "gwizdki" / "krótkofalówki" / "komunikatory" - w zależności od świata, w któym toczy się gra. W efekcie bardzo szybko ich liczba może się zwiększyć w danym rejonie.

Jednooki Jan - Dowódca strażników miejskich

Wysoki, silny strażnik. Chodzi w półpancerzu z widocznymi śladami używania. Jedno oko zasłania czarną, skórzaną opaską - nie lubi mówić, gdzie je stracił.

Piraci

Morscy rozbójnicy, gotowi za rum i garść złota poderżnąć gardło swoim towarzyszom. Liczebność załogi różni się, ale można przyjąć, że na każdy statek przypada od dwóch do czterech oddziałów po 8-10 osób.

Strony

Subskrybuj RSS - Heroica