wojownicy

Dziewięć Światów

Dziewięć światów, to setting fantastyczny osadzony w klimatach kultury i wierzeń ludów starogermańskich. Tworząc go wykorzystałem informacje historyczne, mitologię i fantazję, łącząc te trzy składniki w jedno. Mam nadzieję, że efekt pozwoli Wam na wiele ciekawych sesji.

Federacje wysp

Wyspy Winhersted rozrzucone są w sposób nieregularny, część z nich jednak utworzyła archipelagi, które dały początek trzem federacjom.

Cardamon

Cardamon jest niewielkim królestwem, które utrzymuje się z handlu przyprawą, od której wzięło swoją nazwę oraz pośrednictwa między pozostałymi państwami a dużą kolonią karasnoludzką, znajdującą się w "Górach Dzikich".

Tobaro

Tobaro podlega władzy "tyrana" - Tezeusza IV.

Armia pełni rolę wykonawczą jego dekretów i jest bezwarunkowo oddana władcy.

Kupcy i rzemieślnicy, płacą dość wysokie podatki na jej utrzymanie, w zamian otrzymując jednak gwarancje bezpieczeństwa.

Posterunek na przełęczy Dziewięciu Snów

Posterunek ma charakter militarny. Dowodzi w nim kapitan Benjamin Kuternoga - doświadczony żołnierz, pociągający lekko nogą, w którą kiedyś otrzymał postrzał z goblińskiego łuku.

Jego podwładni, to rotujący raz na miesiąc kontyngent 20 strażników (dwie zmiany po 10 każda). Czasami dochodzi mała grupa najemników - w mniej spokojnych czasach, również opłacana przez miasto.

Wszyscy przebywający na terenie posterunku podlegają prawom wojskowym i rozkazom kapitana.

Władzę sądowniczą i ustawodawczą sprawuje kapitan (posiłkuje się prawem wojskowym Cardamonu).

Subskrybuj RSS - wojownicy